Hakkımda

yalçın çelik aydın

Eczacılık eğitimine Ege Üniversitesi’nde başlamıştır. Üçüncü sınıftan sonra iki yıllığına Macaristan Debrecen Üniversitesi Eczacılık Fakültesine transfer öğrenci olarak geçmiştir. Bu üniversitede eczacılık eğitimi yanında farmakovijilans, nörobiyoloji, kolloid ve yüzey kimyası, önleyici sağlık, ilaç etkileşimleri ve immünoloji alanlarında eğitimler almıştır. Yurt dışındaki eğitimlerini tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesine geri dönmüştür.

Farmasötik Biyoteknoloji alanında bitirme tezi hazırlayarak yüksek lisans derecesi ile Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra yerli ilaç firmalarında farmakovijilans uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Bu süreçte, ilaçların istenmeyen etkileri, ilaç etkileşimleri ve ilaçların beklenmeyen etkilerinin raporlanması ve incelenmesi alanlarında uzmanlaşmıştır.

Sonraki yıllarda kendi eczanesini açmış ve çalıştırmaya başlamıştır. Günümüzde eczane eczacılığı yanında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Biyofarmasötik ve Farmakokinetik alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Başa dön tuşu